KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7063499
nr 706 3499
Akvarell
signerad, jugend, kvinnoporträtt, 35x22
Utrop:
1.200 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 augusti 2011
kl 18:59:41
24/7 22:20:23
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.